Cikkek
2010. augusztus 07.
Nyomozás Erzsébetvárosban
Újabb három ingatlan eladásának ügyében rendelt el a Fővárosi Főügyészség nyomozást, amellyel a BRFK-t bízták meg. A feljelentést a Központi Nyomozó Főügyészségen Vattamány Zsolt, a Fidesz VII. kerületi frakcióvezetője tette, de az ügyeket, amelyek más elkövetői kör miatt nem kapcsolódnak szorosan a Hunvald György polgármesterrel és társaival szemben eddig folytatott, már lezárult nyomozáshoz, áttették a Fővárosi Főügyészségre – közölte lapunkkal Fazekas Géza főügyészségi szóvivő.
Az erzsébetvárosi ingatlanbotrány vádirata már készül, de a „bűnélet” nem állt meg. Ezt jelzik az újabb gyanús ügyek, amelyekben a Fidesz-frakció vezetője feljelentést tett. A Kertész utca 23. szám alatti lakóház eladása a 2004 karácsonyát megelőző napon történt. Ekkor a Hunvald György irányította képviselő-testület 160 millió forintért eladta a háromemeletes lakóházat a Hexacon Ingatlanfejlesztő Kft.-nek, de a vevő – Vattamány Zsolt, a Fidesz kerületi frakcióvezetőjének állítása szerint – mindmáig csupán 26,3 millió forintot fizetett ki a vételárból. Az áron aluli értékesítést jelzi az is, hogy a vevő ezen ingatlan esetében 453,4 millió forint jelzálogkölcsönt jegyeztetett be a telekre, hiszen a rajta lévő épületet – a szomszédos házakkal együtt – a lakosság körében közfelháborodást kiváltva lebontották. A vevőnek az ügylet tizenhétszeres hasznot hozott. „Azon már nem is csodálkozunk, hogy a vevők mögött anonim tulajdonosi körű offshore cégek állnak, a haszon tehát lényegében ciprusi bankszámlákon jelenik meg” – tette hozzá a Fidesz erzsébetvárosi frakcióvezetője.
A másik ingatlanügylet – időrendben haladva – az Almássy téri Szabadidőközpont eladásához kapcsolódik, ami a 2007. szeptember 17-i testületi ülésen történt. Vattamány szerint itt is felmerül a hűtlen kezelés gyanúja, mivel a teljes vételár itt sem folyt be az önkormányzathoz, 780 millió helyett csupán 470 millió forintot utalt át a vevő. Másrészt az eladási ár megállapítása mélyen a valós piaci ár alatt történt – véli a feljelentő. Különös az is, hogy a későbbi vevő négymillió svájci frank kölcsönt (706 millió 530 ezer forint) vett fel az ingatlanra, amikor az Almássy téri ingatlan még az önkormányzat tulajdonában volt. Tisztázatlan körülmények között, és ami fontos, a vételár terhére 150 millió forintot a volt bérlőnek fizettek ki kártalanítás címén, egy olyan szerződés alapján, amelyet egy évvel az értékesítés előtt kötöttek meg vele. „Ha tudták, hogy el akarják adni – tette hozzá a feljelentő – , miért adták bérbe? Hogy a bérlőt a közvagyon kárára kártalanítani lehessen?”
A harmadik ingatlan, amelyet gyanús körülmények között adtak el, az Akácfa utca 61. alatt lévő öregek napköziotthona. Az önkormányzat 2008. január 10-én apportálta az ingatlant az Akácfa Udvar Építőipari és Ingatlanforgalmazási Kft.-be. Még aznap, amikor a céget alapították. Vagyis kijelenthetjük: az említett vállalkozást erre az ügyletre hozták létre. A napköziotthont 176 millió forintra értékelték, ami a Fidesz szerint messze áron aluli érték volt, s a kft.-ben szándékosan kisebbségbe szorították az önkormányzatot, amelynek tulajdoni hányada éppen 49,86 százalék lett. A kft. másik tagja, a Nestal 7 Properties Építőipari Kft. viszont az általa vállalt törzsbetét összegét, a 177 millió forintot ugyan szabályszerűen befizette, de aztán kölcsönként visszavette. Az önkormányzat ezt a kölcsönt jóváhagyta, ami Vattamány és a frakció jogi szakértői szerint felveti akár a sikkasztás gyanúját is.
(Magyar Hírlap)
|
Keresés az oldalonElérhetőségekE-mail: Telefon: 1-462-3204, 1-462-3205 Fax: 1-342-4732 Lev. cím: 1073 Budapest, Erzsébet krt. 6. Névjegy: Vattamány Zsolt
2006 -
Egyéni választókörzetben megválasztott önkormányzati képviselő
2006 - 2008
Fidesz frakcióvezető helyettes
2008 - 2010
Fidesz frakcióvezető
2010 -
Polgármester
Ajánlott linkek |